Yangın Kapısı Nasıl Olmalı?

0
88

Yangın Kapısı Nasıl Olmalı?, her yapıda ihtiyacı karşılayacak düzeyde kaliteli özellikler oluşturan bir şekilde üretilmelidir. Genellikle yangın anında tahliye için ihtiyaç duyulan bu kapılar, çok sık kullanılan ürünler değildir. Bazı noktalarda gündelik olarak kullanılsalar da genellikle ana kullanım noktasında bulunmazlar. Bu nedenle acil kullanım alanlarında sorunsuz kullanım oluşturan ürünler sağlanmalıdır. Bu kapsamda da yangın kapısı teknik özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Teknik özellikler, kapıda kullanılan her ayrıntı, dayanıklılık süresi, kullanım ömrü ve garanti süresi gibi ayrıntıları içinde bulundurur.

Yangın Kapısı Nasıl Olmalı?

Yangın kapısı klasik olarak üretilen ve uygulanan bir yapı göstermektedir. Örneğin, Yangın Kapısı Satışı firması olarak standartlara bağlı üretimler gerçekleştiriyor. Bu noktada yangın kapısı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Yangın Kapısı Yönetmeliği incelenebilir. Yönetmelik çerçevesinde kapıların özellikle binalarda yüksek kilit güvenliği oluşturması belirtilmiştir. Bu nedenle bina ve ev sahipleri tarafından sorulan yangın kapısı dışarıdan açılır mı sorusu önemli bir konudur. Firmamızın kapılarda kullandığı kilit ve güvenlik sistemleri, dışarıdan müdahale ile açılmaya karşı tam bir koruma oluşturur. Bu sayede yangın kapıları üzerinden hırsızlık ve kaçak giriş tehlikeleri önlenebilir.

Yangın Kapısı Teknik Özellikleri

Yangın kapısı özellikleri konusunda ayrıca yangın kaçış kapısı yönetmeliği de önemli bir ayrıntıdır. Örneğin, alışveriş merkezlerinde oluşturulan yangın kaçış noktalarından bağlantı sağlanacak kapılar kullanılmaktadır. Bu kapıların kural gereği 120 dakikaya kadar dayanıklı olması, panik barlı olması ve çift kanatlı olması gerekir. Ayrıca kapılarda yangın kapısı izolasyon malzemesi ile tam bir sızdırmazlık ve uzun ömürlü kullanım sağlanmalıdır.

Yangın Kapısı Yönetmeliği 2019

Yangın kapısı yüksek katlı iş merkezleri gibi noktalarda yangın merdivenine bağlı olarak kullanılabilir. Her katta kullanılan kapılarda yangın merdiveni kapısı kilidi de güvenli bir şekilde seçilmelidir. İstenilen noktada firmamız bu uygulamalarda kapı kilitlerini ekstra şekilde uygulamalar ile güçlendire bilmektedir. Tüm bu üretim ayrıntıları her yıl düzenlendiği gibi yangın kapısı yönetmeliği 2018 kapsamında da bazı noktalar ile düzenlenmiştir. Özellikle kullanım alanları ve dayanıklılık süreleri konusunda belirlemeler sağlanmıştır. Bu belirlemelere bağlı olarak yangın kapısı detayı konusunda binanız ve yapı için tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here